۱۳۹۸/۰۱/۰۷

ارزش آفرینان پاسارگاد نخستین نماد در سامانه پس از معاملات ۹۸

شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات) از درج شرکت ارزش آفرینان پاسارگاد در سامانه پس از معاملات خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سمات، بلوک ۹۷.۹۹ درصدی سهام شرکت گروه ارزش آفرینان پاسارگاد، در خردادماه توسط بانک پاسارگاد در بازار سوم فرابورس ایران به فروش می‌رسد.

بر اساس این گزارش، قیمت پایه هر سهم این شرکت 10 هزار و 600 ریال بوده و سرمایه این شرکت معادل 3 هزار و 600 میلیارد ریال است.

سپرده لازم برای حضور در این رقابت، 37 هزار و 394 میلیارد و 987 میلیون و 400 هزار ریال تعیین شده و عرضه این بلوک سهام از طریق کارگزاری بانک پاسارگاد انجام خواهد شد.

این گزارش حاکی است، ثمن معامله به صورت یکجا و طی 4 روز پس از انجام معامله پرداخت می‌شود.

گفتنی است، شرکت گروه ارزش آفرینان پاسارگاد طراح و ارائه دهنده ابزارها و روش‌های نوین تامین مالی بوده و به سرمایه‌گذاری در تاسیس بانک‌ها، شرکت‌های بیمه، موسسات مالی و اعتباری و کارگزاری‌ها مشغول است.

همچنین، بانک پاسارگاد، سرمایه‌گذاری پارس حافظ، شرکت پرداخت الکترونیک پاسارگاد، شرکت فناوری اطلاعات و ارتباطات پاسارگاد آریان و شرکت تامین آتیه سرمایه انسانی پاسارگاد از جمله سهامداران عمده این شرکت به شمار می‌روند.

 در همین رابطه، شرکت سپرده گذاری مرکزی، شرکت ارزش آفرینان پاسارگاد را با نماد " ذفر" در سامانه پس از معاملات درج کرد تا سهام این شرکت در خرداد ماه در فرابورس ایران عرضه شود.