۱۳۹۷/۱۲/۲۰

حرکت کشتی بازار سرمایه در مسیر شفافیت

مدیرعامل بورس انرژی ایران گفت : حرکت کشتی بازار سرمایه ایران با بهره گیری از فناوری اطلاعات در مسیر شفافیت بیشتر قرار گرفته است.

مدیرعامل بورس انرژی ایران گفت: حرکت کشتی بازار سرمایه ایران با بهره گیری از فناوری اطلاعات درمسیر شفافیت بیشتر قرار گرفته است.

به گزارش روابط عمومی سمات، دکتر سید علی حسینی روز دوشنبه در مراسم بهره برداری از سامانه جامع تسویه معاملات بورس های کالایی بخش انرژی افزود : بازار سرمایه خود برای کشور یک سرمایه با ارزش است و اکنون پس از نیم قرن فعالیت به بلوغ رسیده است. امیدوارم از ظرفیت این ثروت ملی به درستی استفاده شود.

وی ادامه داد: سامانه تسویه معاملات بورس های کالایی یک اقدام جمعی بود و با کمک ارکان بازار سرمایه و شرکت سپرده گذاری مرکزی به ثمر نشست.

حسینی با بیان اینکه این سامانه مسیر داد و ستد در بازار سرمایه را تسهیل می کند، اظهار داشت: حوزه فناوری اطلاعات به افزایش سرعت، شفافیت و دقت منتهی می شود و ابزاری برای نظارت و جلوگیری از تخلف، فساد و رانت است. شفافیت ساختاری بازار سرمایه همواره مزیت آن بوده و با توسعه فضای آی.تی به این مزیت افزوده شده است.

مدیرعامل بورس انرژی در پایان با تاکید بر اینکه سازمان بورس در چند سال گذشته مسیرتازه ای را آغاز کرده است، گفت: سازمان بورس به عنوان سکاندار کشتی بازار سرمایه، این بازار را به سمت شفافیت بیشتر هدایت کرده و هم اکنون جای پای این نهاد ملی در اقتصاد کشور برجسته تر شده است.