۱۳۹۵/۰۷/۱۲

دکتر محسنی: سهام همراه تا پایان مهر بر روی موبایل می‌نشیند

مدیر عامل سمات از وعده به سازمان بورس برای راه اندازی سامانه موبایلی سهام همراه تا پایان مهرماه خبر داد و گفت: هم اکنون این سامانه برای ۸ هزار معامله‌گر سهام به طور آزمایشی راه‌اندازی شده است.

مدیر عامل سمات از وعده به سازمان بورس برای راه اندازی سامانه موبایلی سهام همراه تا پایان مهرماه خبر داد و گفت: هم اکنون این سامانه برای ۸ هزار معامله‌گر سهام به طور آزمایشی راه‌اندازی شده است.

به گزارش روابط عمومی سمات و به نقل از خبرگزاری فارس، مدیر عامل شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات) افزود : سامانه موبایلی سهام همراه بر اساس قول سمات به سازمان بورس تا پایان مهر ماه جاری تکمیل و آماده بهره‌برداری رسمی خواهد شد.

دکتر محمد رضا محسنی با بیان اینکه هم اکنون این سامانه به طور آزمایشی برای حدود 8 هزارمعامله گر فعال بازار سرمایه با هدف شناسایی هر گونه ناهنجاری فنی راه اندازی شده است، عنوان کرد: با توجه به اینکه تعداد فعالان حرفه‌ای بازار سهام از 20 هزار نفر شخص حقیقی فراتر نمی‌رود، از شرکت های کارگزاری خواسته شده تا در فرصت باقیمانده تا قبل از پایان مهر ماه جاری نسبت به تکمیل اطلاعات مشتریان خود برای سامانه سهام همراه اقدام کنند.

وی افزود: بیش از 8 میلیون کد معاملاتی در بازار سرمایه ایران صادر شده که برای رایانه خدمات موبایل همراه باید اطلاعات آنها از جمله شماره تلفن همراه متعلق به هر شخص به سمات ارایه شود. بر این اساس طی روزهای آینده شرکت های کارگزاری باید اطلاعات تماس مشتریان فعال خود را تکمیل و به سمات ارایه دهند.

محسنی در زمینه سامانه موبایلی سهام همراه با اشاره به اینکه این سامانه از سال 1387 در سمان طراحی شده، گفت: بر اساس این طرح، امکان دسترسی سهامداران حقیقی و حقوقی به سبد دارایی های خود از طریق وب و در بستری امن (SSL) بر روی تلفن همراه فراهم می شود.

وی افزود : علاوه بر سامانه سهام همراه هم اکنون درگاه الکترونیکی دریافت شناسه پرداخت وجوه حق تقدم شرکت ها راه اندازی شده که از طریق وب سایت سمات قابل دسترسی است. در این سامانه علاوه بر ارائه اطلاعات شناسه پرداخت وجوه حق تقدم شرکت ها یا گواهینامه حق تقدم؛ اطلاعات مربوط به واریز سود شرکت ها و برگزاری مجامع نیز به اطلاع سهامداران می رسد.