۱۳۹۷/۰۵/۱۰

عرضه صکوک اجاره ۱۰۵۰ میلیارد ریالی ناوگان ریلی البرز نیرو

مجوز تأمین مالی ۱۰۵۰ میلیارد ریالی شرکت تجهیزات ناوگان ریلی البرز نیرو (سهامی خاص) از طریق انتشار صکوک اجاره در بازار سرمایه صادر شد.

مجوز تأمین مالی 1050 میلیارد ریالی شرکت تجهیزات ناوگان ریلی البرز نیرو (سهامی خاص) از طریق انتشار صکوک اجاره در بازار سرمایه صادر شد.

به گزارش روابط عمومی سمات به نقل از سنا، غلامرضا ابوترابی با اعلام خبر فوق افزود: با مجوز سازمان بورس و اوراق بهادار، شرکت واسط مالی فروردین یکم(با مسئولیت محدود) به عنوان ناشر، اقدام به انتشار صکوک اجاره به مبلغ 1050 میلیارد ریال از طریق شرکت فرابورس ایران به منظور خرید 15 دستگاه لکوموتیو از بانی اوراق (شرکت تجهیزات ناوگان ریلی البرز نیرو) و اجاره به شرط تملیک آن‌ها به وی می نماید.

مدیرعامل شرکت مدیریت دارایی مرکزی بازار سرمایه توضیح داد: این اوراق 5 ساله و با نرخ اجاره بهای 15 درصد است که طی سه روز و به روش حراج از طریق شرکت فرابورس ایران به عموم عرضه خواهد شد. همچنین، اجاره بهای مربوطه، هر سه ماه یک بار توسط شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه به عنوان عامل پرداخت به حساب دارندگان اوراق واریز می شود.

ابوترابی در خصوص دیگر ارکان انتشار این اوراق اظهار داشت: ضامن این اوراق، شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران است. شرکت تامین سرمایه بانک مسکن(سهامی خاص) نیز مسئولیت بازارگردانی و تعهد پذیره نویسی این اوراق را بر عهده دارد.