۱۳۹۴/۰۳/۱۹

پرداخت بیش از ۵۸۹ میلیارد ریال سود انواع اوراق در اردیبهشت ۹۴

مدیریت ارتباط با مشتریان و خدمات الکترونیک شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات) اعلام کرد : بیش از ۵۸۹ میلیارد ریال سود انواع اوراق در اردیبهشت ۹۴ به سرمایه گذاران پرداخت شده است.

مدیریت ارتباط با مشتریان و خدمات الکترونیک شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات) اعلام کرد : بیش از 589 میلیارد ریال سود انواع اوراق در اردیبهشت ماه 94 به سرمایه گذاران پرداخت شده است.
به گزارش روابط عمومی سمات، در حال حاضر حدود 50 نوع اوراق ( اجاره، مرابحه، مشارکت و گواهی سپرده ) در بازار سرمایه منتشر شده است که سود این اوراق به صورت ماهانه و یا سه ماهه به سرمایه گذاران پرداخت می شود.
بر اساس آخرین گزارش مدیریت ارتباط با مشتریان و خدمات الکترونیک سمات، مبلغ 589 میلیارد و 808 میلیون ریال سود انواع اوراق را در ماه گذشته به 3192 سرمایه گذار پرداخت شده است.
در حال حاضر 17 اوراق اجاره (مپنا، امید، رایتل، بانک سامان، چادرملو، جوپار، سرمایه گذاری مسکن، ماهان، لیزینگ رایان سایپا، صینا، واسپاری سپهرصادرات، بوتان، شرکت نفت پارس، دانا پتروریگ کیش، کاشی پرسپولیس یزد، تولید پتروشیمی قائد بصیر و فولاد کاوه جنوب کیش)، 3 گواهی سپرده (بانک انصار، سعدی و رایان سایپا) ، 2 اوراق مرابحه (بوتان و گلوکوزان) و 22 اوراق مشارکت در بازار سرمایه منتشر شده اند.
همچنین شرکت سپرده گذاری مرکزی در سال 93 سود سهام 8 شرکت پتروشیمی فارابی، فناوران، بیمه دانا، گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو، سرمایه گذاری صنایع پتروشیمی، سیمان ایلام، سرمایه گذاری رنا و کاغذ سازی کاوه را به حساب سهامداران این شرکت ها واریز کرد.