۱۳۹۴/۰۹/۰۳

تمایل ترک ها برای آشنایی با مدل کسب و کار بورس انرژی ایران

دبیر کل فدراسیون بورس های اروپایی و آسیایی (FEAS) در گفت وگو با نمایندگان شرکت سپرده گذاری مرکزی از تمایل ترک ها برای آشنایی با نحوه خدمات ثبت و پس از معاملات بورس انرژی ایران خبر داد.

مصطفی بالتچی دبیر کل فدراسیون بورس های اروپایی و آسیایی (FEAS) در حاشیه برگزاری نشست سالانه این فدراسیون، در گفت وگو با نمایندگان شرکت سپرده گذاری مرکزی از تمایل ترک ها برای آشنایی با نحوه خدمات ثبت و پس از معاملات بورس انرژی ایران خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سمات، مدیر امور ناشران شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه در اجلاس سالیانه FEAS در گزارشی، مدل کسب و کار بورس انرژی ایران را برای حاضران تشریح کرد.

مطهره مروج با اشاره به پیچیدگی های خاص در طراحی سامانه معاملات بورس انرژی، سیستم ثبت، تسویه و پایاپای و معاملات این بورس را برای اعضای فدراسیون بورس های اروپایی و آسیایی ارائه کرد.

بالتچی در حاشیه این اجلاس با بیان اینکه مسئولان بازار سرمایه ترکیه در حال برنامه ریزی برای راه اندازی بورس انرژی این کشور هستند، خواستار انتقال تجربیات و دانش فنی شرکت سپرده گذاری مرکزی و بازار سرمایه ایران در تاسیس بورس انرژی شد.

بیست و یکمین نشست سالانه فدراسیون بورس های اروپایی و آسیایی (FEAS)  به میزبانی بورس اوراق بهادار تهران به مدت دو روز در شهر اصفهان برگزار شد.