۱۳۹۴/۰۸/۲۴

ایران برای نخستین بار میزبان مجمع عمومی ۲۰ ACG شد

شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات)، برای نخستین بار میزبان مجمع عمومی نهادهای ثبت، سپرده‌ گذاری و تسویه و پایاپای آسیا - اقیانوسیه (ACG) شد.

شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه(سمات)، میزبان بیستمین مجمع عمومی نهادهای ثبت، سپرده‌ گذاری و تسویه و پایاپای آسیا - اقیانوسیه (ACG) شد.

به گزارش روابط عمومی سمات، در حاشیه برگزاری نوزدهمین مجمع عمومی گروه نهادهای ثبت، سپرده‌ گذاری و تسویه و پایاپای آسیا-  اقیانوسیه (ACG) که در تایوان برگزار شد، درخواست شرکت سپرده گذاری مبنی بر میزبانی دوره آینده این مجمع بررسی و به تصویب اعضا رسید.

مدیرعامل شرکت سپرده گذاری در این مجمع در سخنرانی با اشاره به ظرفیت ها و پتانسیل های فراوان بازار سرمایه ایران گفت: تغییرات و حرکت بزرگی در زمینه مسائل اقتصادی و به ویژه بازارهای مالی در ایران به وجود آمده است که این امر می تواند نقش بسزایی در افزایش همکارهای ما با سایر کشورها داشته باشد.

دکتر محمدرضا محسنی با اشاره به دیپلماسی موفق ایران افزود: توافق برد _ برد که میان ایران و  1+ 5 بر سر برنامه های هسته ای حاصل شد، بر مبنای احترام متقابل و صلح جهانی بوده است.

وی با بیان اینکه شرکت سپرده گذاری مرکزی به عنوان یکی از ارکان مهم بازار سرمایه ایران مسئولیت تسویه و پایاپای این بازار را برعهده دارد، اظهار داشت : شرایط برای بازگشایی و اتصال بازار سرمایه ایران با بازارهای مالی جهان فراهم شده که این موضوع نوید بخش آینده ای روشن برای سرمایه گذاری در این کشور است.

مدیرعامل سمات در پایان سخان خود از تمامی اعضای مجمع عمومی نهادهای ثبت، سپرده‌ گذاری و تسویه و پایاپای آسیا - اقیانوسیه (ACG) برای حضور در بیستمین اجلاس این نهاد بین المللی دعوت کرد.

شرکت سپرده گذاری مرکزی در شانزدهمین اجلاس سالیانه نهادهای ثبت، سپرده‌ گذاری و تسویه و پایاپای آسیا - اقیانوسیه (ACG) در اندونزی به عضویت این نهادی بین المللی درآمد.

 

ACG با عضویت بیش از 30 نهاد ثبتی و تسویه و پایاپای از کشورهای چین، کره جنوبی، استرالیا، نیوزلند، ژاپن، اندونزی، مالزی، هند، بنگلادش، هنگ‌کنگ، قزاقستان، مالدیو، مغولستان، سنگاپور، فیلیپین، سریلانکا، تایوان، تایلند، ازبکستان، ایران و ... تشکیل شده است و از معتبرترین سندیکاهای بین‌المللی در این حوزه به شمار می‌رود.

 

همفکری و تبادل تجربه در حوزه‌های تخصصی ثبت، سپرده‌ گذاری و تسویه و پایاپای، از مهم ترین اهداف تشکیل این مجمع است.

بیستمین مجمع عمومی نهادهای ثبت، سپرده‌ گذاری و تسویه و پایاپای آسیا - اقیانوسیه (ACG) آبان ماه سال 1395 در تهران برگزار خواهد شد.