۱۳۹۴/۰۷/۲۰

درج نماد اوراق مشارکت شهرداري کرج در سامانه پس از معاملات

مدیریت امور ناشران شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات) از درج نماد اوراق مشارکت شهرداري کرج با نماد "ذ کرج۹۷"در سامانه جدید پس از معاملات خبر داد.

مدیریت امور ناشران شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات) از درج نماد اوراق مشارکت شهرداري کرج با نماد "ذ کرج97"در سامانه جدید پس از معاملات خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سمات  به نقل ار فرابورس ایران ، اوراق مشارکت شهرداری کرج با نرخ 21 درصد برای تأمین بخشی از منابع مالی پروژه فاز یک خط 2 قطار شهری کرج پذیرش شده است.

بر اساس این گزارش، مبلغ کل اوراق یک هزار میلیارد ریال و قیمت اسمی هر ورقه یک میلیون ریال به صورت 3.5 ساله است و سود آن سه ماه یکبار پرداخت می‌شود.

طبق این گزارش، بانک شهر به عنوان عامل فروش، ضمانت پرداخت اصل و سود اوراق را در سررسیدهای مقرر بر عهده دارد؛ ضمن آنکه شهرداری کرج و وزارت امور اقتصادی و دارایی هریک به میزان 50 درصد، بازپرداخت اصل و سود این اوراق را تضمین کرده‌اند.

یک میلیون ورقه مشارکت در نماد "کرج 97" از سوی شرکت تامین سرمایه آرمان، بازارگردانی می‌شود و تعهد سقف خرید آن در هر کد معاملاتی 5 هزار ورقه و مجموعاً 50 هزار ورقه در روز تعیین شده است.

گفتنی است، اوراق مشارکت شهرداری کرج در تاریخ 30 بهمن‌ 1397 سررسید خواهد شد و هیچ محدودیتی برای سفارش‌گیری و خرید اوراق برای اشخاص حقیقی و حقوقی وجود ندارد

 در همین رابطه، شرکت سپرده گذاری مرکزی نماد اوراق مشارکت شهرداري کرج با نماد " ذ کرج97 "در سامانه جدید پس از معاملات درج کرد تا شرایط برای معاملات این اوراق در  بازار ابزارهاي نوين مالي فرابورس مهیا شود.