۱۳۹۶/۰۸/۱۴

مدیرعامل سمات: بانک آینده فعالیت های خود را در بازار سرمایه گسترش می دهد

دکتر محسنی در دیدار مدیرعامل و رییس هیات مدیره بانک آینده که در محل شرکت سپرده گذاری مرکزی برگزار شد، از توسعه فعالیت های این بانک در بازار سرمایه استقبال کرد.

مدیرعامل شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات) از گسترش فعالیت های بانک آینده در بازار سرمایه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سمات، دکتر محمدرضا محسنی در دیدار مدیرعامل و رییس هیات مدیره بانک آینده که در محل شرکت سپرده گذاری مرکزی برگزار شد، از توسعه فعالیت های این بانک در بازار سرمایه استقبال کرد.

مدیرعامل سمات در این دیدار گزارشی از مهم ترین فعالیت های این شرکت را ارائه کرد و افزود : تعامل دو بازار پول و سرمایه در بازارهای مالی کارا، هر روز گسترده تر می شود به طوریکه این دو بازار به عنوان دو بال اقتصاد به طور هماهنگ با هم حرکت می کنند و حرکت یکی در واقع تکمیل حرکت دیگری است، لذا این دو بازار می توانند باعث رشد اقتصادی کشور شوند.

وی ادامه داد : این شرکت ارتقاء کارایی فرایندهای تسویه وجوه معاملات را سرلوحه برنامه های خود قرار داده است تا بتواند به خوبی از ظرفیت های موجود در نظام بانکی کشور نیز استفاده کند که به طور حتم با همکاری مطلوب بانک ها و بازار سرمایه می توان نقش مهمی را در توسعه و بالندگی ایران اسلامی ایفا کرد.

دکتر محسنی با بیان اینکه در حال حاضر چهار بانک عضو اتاق پایاپای شرکت سپرده گذاری مرکزی هستند، خاطر نشان کرد: بانک آینده می تواند با فراهم کردن تجهیزات و امکانات لازم و رعایت استانداردهای این شرکت وارد فرایند تسویه وجوه معاملات بورس اوراق بهادار شود.

مدیرعامل بانک آینده نیز در این جلسه با بیان اینکه یکی از برنامه های مهم این بانک توسعه خدمات مالی به مشتریانش است، گفت : در گام نخست می توان یک شعبه این بانک را به طور اختصاصی برای ارائه خدمات بازار سرمایه تجهیز کرد.

دکتر جلال رسول اف تصریح کرد : در گام دوم، 30 شعبه منتخب بانک آینده خدمات بازار سرمایه را ارائه خواهند کرد تا این بانک بتواند فعالیت های خود را در این بخش گسترش دهد.

در این دیدار دکتر حسین فهیمی رییس هیات مدیره شرکت سپرده گذاری مرکزی و دکتر قاسم بختیاری فر رییس هیات مدیره بانک آینده حضور داشتند.