۱۳۹۶/۰۶/۱۳

درج نماد صندوق سرمایه‌گذاری جسورانه در سامانه پس از معاملات

شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات) از درج نماد صندوق سرمایه گذاری جسورانه فناوری آرمانی در سامانه پس از معاملات خبر داد

شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات) از درج نماد صندوق سرمایه گذاری جسورانه فناوری آرمانی در سامانه پس از معاملات خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سمات، مرحله اول پذیره نویسی صندوق سرمایه گذاری آرمانی با هدف جذب منابع مالی و به منظور سرمایه گذاری در طرح هایی در حوزه هایی از جمله فناوری اطلاعات ،سلامت و بهداشت، فناوری های مالی،صنایع آب و پتروشیمی و حوزه فرهنگ به زودی انجام خواهد شد.
صندوق جسورانه آرمانی با هدف جمع‌آوری سرمایه از سرمایه‌گذاران و سرمایه‌گذاری در شرکت‌های نو پا با فناوری بالا ودارای ظرفیت رشد سریع تشکیل شده و هدف آن کسب بیشترین بازده اقتصادی دربرابر پذیرش ریسک بالا است.صندوق سرمایه گذاری جسورانه این امکان را برای سرمایه گذاران فراهم می کند تا این افراد بدون درگیری مستقیم در چالش ها پیچیدگی های صنعت سرمایه گذاری مخاطره پذیر بتوانند از مزایا و منافع آن برخوردار شوند.

مرحله اول پذیره نویسی صندوق جسورانه آرمانی به منظور پذیره نویسی 70 درصد از سرمایه 60 میلیارد تومانی صندوق،به مدت 10 روز انجام خواهد شدو با تکمیل ظرفیت امکان پذیرش سرمایه گذار جدید وجود نخواهد داشت.

اولین صندوق سرمایه گذاری جسورانه ، صندوق رویش لوتوس بود که پذیره نویسی آن در دی ماه 95 در فرابورس انجام شد.

همچنین درحال حاضر 26 صندوق قابل معامله در بازار سرمایه ایران فعال هستند و صندوق اعتماد آفرین پارسیان با ارزشی معادل 5363 میلیارد ریال بزرگترین صندوق ETF است.

در همین رابطه، شرکت سپرده گذاری مرکزی صندوق سرمایه گذاری جسورانه فناوری آرمانی را  در سامانه پس از معاملات درج کرد تا فرابورس ایران شاهد پذیره‌نویسی این صندوق شود.