۱۳۹۶/۰۵/۰۲

مراسم تودیع و معارفه عضو جدید هیات مدیره سمات برگزار شد

مراسم تودیع و معارفه عضو جدید هیات مدیره شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات) برگزارشد.

مراسم تودیع و معارفه عضو جدید هیات مدیره شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات) برگزارشد.

به گزارش روابط عمومی سمات، در جلسه اخیر هیات مدیره شرکت سپرده گذاری مرکزی، سعید رضوانی فرد جانشین عیسی حسین پناه در هیات مدیره این شرکت شد.    

مدیر عامل شرکت سپرده گذاری مرکزی در ابتدای این جلسه از  تلاش ها و زحمات حسین پناه در مدت حضورش در سازمان بورس و هیات مدیره سمات تجلیل کرد.

دکتر محمدرضا محسنی افزود : آقای حسین پناه با بیش از دو دهه تجربه مدیریتی، نقش مهمی را در تحولات دو سال اخیر بازار سرمایه برعهده داشت.

مدیرعامل سمات اظهار امیدواری کرد عضو سابق هیات مدیره سمات بتواند در مسئولیت های جدید خود همچنان موفق و پیروز باشد.

دکتر محسنی همچنین حضور رضوانی فرد را در هیات مدیره شرکت سپرده گذاری مرکزی به فال نیک گرفت و گفت: به طور حتم، تجربیات فراوان عضو جدید هیات مدیره می تواند سمات را در تحقق اهداف بلندش یاری دهد.

حسین فهیمی به نمایندگی از سازمان بورس و اوراق بهادار، سعید رضوانی فرد به نمایندگی از مدیریت فناری بورس ، وحید باقری خیرآبادی به نمایندگی از بورس کالای ایران، محمد حسن ابراهیمی سرو علیا به نمایندگی از بانک ملی ایران و دکتر محمدرضا محسنی (مدیر عامل) به نمایندگی از شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس، اعضای هیات مدیره شرکت سپرده گذاری تشکیل می دهند.

شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات) با شعار "تضمين امنيت و کارآمدي بازار اوراق بهادار ايران" روز پنجم دی ماه سال 1384 به ثبت رسيد تا نهاد جدیدی در بازار سرمایه ایران متولد شود.

این شرکت از طریق توسعه و بهينه سازي ساز و کار تسويه معاملات اوراق بهادار با تمرکز بر افزايش کارايي، کاهش ريسک و کاهش هزينه هاي پاياپاي و تسويه وجوه معاملات فعالیت خود را آغاز کرد و به عنوان یکی از ارکان مهم بازار سرمایه مسئول ثبت، نگهداری، انتقال، مالکیت اوراق بهادار و صدور کد سهامداری بوده و تمام اوراق بهادار قابل معامله در بورس‌ها و داد و ستد سهام شرکت‌های سهامی عام خارج از بورس و نیز تسویه وجوه، دریافت‌ها و پرداخت‌های کارگزاران را انجام می دهد.