۱۳۹۶/۰۴/۱۱

فروش چند دقیقه ایی صکوک ۸۵ میلیارد تومانی زیرمجموعه ساپیا

پذیره نویسی ۸۵ میلیارد تومان اوراق صکوک اجاره شرکت بازرگانی سایپا یدک ظرف چند دقیقه در بورس اوراق بهادار تهران انجام شد.

پذیره نویسی ۸۵ میلیارد تومان اوراق صکوک اجاره شرکت بازرگانی سایپا یدک ظرف چند دقیقه در بورس انجام شد.

به گزارش روابط عمومی سمات به نقل از بورس پرس، دیروز که تالار معالات حافظ دستخوش اعتراض سهامداران کنتورسازی بود، پذیره نویسی اوراق صکوک اجاره شرکت بازرگانی سایپا یدک (سهامی خاص) در بازار بدهی برای سه روز آغاز شد اما در همان چند دقیقه اول همه اوراق 85 میلیارد تومانی به فروش رفت.

این اوراق با نام و قابل معامله، به قیمت 100 هزار تومانی هر ورقه و بدون محدودیت، با هدف تأمین مالی سرمایه در گردش مورد نیاز زیر مجموعه سایپا پذیره نویسی شد.

نرخ سود سالانه این اوراق هم 18 درصد با پرداخت در دوره سه ماهه بوده و تامین سرمایه آرمان متعهد پذیره نویس و بازارگردان و بانک تجارت هم ضامن این  اوراق هستند.

در این رابطه محمودرضا خواجه نصیری مدیرعامل تامین سرمایه آرمان گفت: این اوراق بسیار سریع فروش رفت و بلافاصله چند دقیقه پس از عرضه به اتمام رسید.این اوراق بسیار مطمئن و فرصت خوبی برای سرمایه گذاران است و همچنین چرخ اقتصاد و صنعت می چرخد و به بهبود فضای کسب و کار هم کمک می کند.

وی افزود: این اوراق جایگزین سهام نیست بلکه جایگزین سپرده های بانکی و سرمایه گذاری با درآمد ثابت است و در شرایط فعلی سرمایه گذارانی که به دنبال گزینه های امن هستند می توانند این قبیل اوراق را خریداری کنند.

نرخ سود سالانه این اوراق هم 18 درصد با پرداخت در دوره سه ماهه بوده و تامین سرمایه آرمان متعهدپذیره نویس و بازارگردان و بانک تجارت هم ضامن این اوراق هستند که توسط کارگزاری شهر عرضه خواهد شد.

بر اساس این گزارش، این اوراق 4 ساله و مواعد پرداخت سود آن هر سه ماه یکبار است.