۱۳۹۶/۰۱/۲۸

با حضور رئیس سازمان بورس؛ درگاه الکترونیکی کارگزاران بورس رونمایی شد

درگاه الکترونیکی کارگزاران بورس (کارا) با حضور رییس سازمان بورس و اوراق بهادار و مدیرعامل شرکت سپرده گذاری مرکزی رونمایی شد.

درگاه الکترونیکی کارگزاران بورس (کارا) با حضور رییس سازمان بورس و اوراق بهادار و مدیرعامل شرکت سپرده گذاری مرکزی رونمایی شد.

به گزارش روابط عمومی سمات، دکتر محمدرضا محسنی عصر دوشنبه در حاشیه افتتاح این سامانه در دهمین نمایشگاه بین المللی بورس، بانک و بیمه گفت : با راه اندازی درگاه الکترونیکی کارا، خدمات پایه کارگزاران به سرمایه گذاران آسان تر می شود.

وی با اشاره به لزوم تجمیع و تسهیل ارائه خدمات به کارگزاران و با بیان اینکه کارگزاران یکی از ذینفعان اصلی شرکت سپرده گذاری مرکزی هستند، اظهار داشت: امروز درگاه الکترونیکی کارا به صورت رسمی کار خود را آغاز کرد تا کارگزاران کلیه خدمات را از یک نقطه دریافت کنند.

مدیرعامل سمات افزود: هم اکنون62 کارگزار می توانند اطلاعات پایه سرمایه گذاران خود را برای انجام فرایند توزیع عایدات اوراق بهادار به شکل ویژه از طریق سامانه کارا در اختیار سپرده گذاری قرار دهند.

وی ادامه داد: درگاه الکترونیکی کارا مجهز به گواهی دیجیتال بازار سرمایه است که این امر باعث می شود صحت تبادل اطلاعات میان شرکت سپرده گذاری و کارگزاران با اعتبار و اطمینان بیشتری انجام و برخی مکاتبات حذف شود.

به گفته دکتر محسنی خدماتی همچون گزارش های صندوق تضمین تسویه، مشاهده وضعیت پرداخت سود سرمایه گذاران، گواهی دیجیتال بازار سرمایه و ثبت اطلاعات بانکی از امکانات درگاه الکترونیکی کارا است.

شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات) سال گذشته نیز درگاه الکترونیکی سرمایه گذاران (دارا) را در حاشیه نمایشگاه بین المللی بورس، بانک و بیمه افتتاح کرده بود.