۱۳۹۵/۰۸/۱۲

مدیرعامل سپرده گذاری مرکزی؛ عملیات امور سهام شرکت ها در &#۱۷۱;سمات&#۱۸۷; یکپارچه می شود

مدیرعامل شرکت سپرده گذاری مرکزی از رونمایی سامانه اطلاع رسانی پیام کوتاه در آینده ای نزدیک خبر داد و درباره جزییات سامانه دانش به عنوان دیگر برنامه در دست اقدام شفاف سازی کرد.

مدیرعامل شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات) از رونمایی سامانه اطلاع رسانی پیام کوتاه در آینده ای نزدیک خبر داد و درباره جزییات سامانه دانش به عنوان دیگر برنامه در دست اقدام شفاف سازی کرد.

به گزارش روابط عمومی سمات، دکتر محمدرضا محسنی در حاشیه نمایشگاه کیش اینوکس 2016 در گفت وگوی اختصاصی با «ملت بازار» از رونمایی سامانه اطلاع رسانی پیام کوتاه در آینده نزدیک و معرفی آن در سومین دوره از نمایشگاه بورس کیش به علاقه مندان خبر داد و اظهار داشت: این سرویس در راستای اطلاع رسانی تغییرات دارایی سهامداران به صورت روزانه طراحی شده است.

وی گفت: طی سه هفته گذشته این سامانه به صورت آزمایشی آغاز به فعالیت کرده و 30 هزار سهامدار برای دریافت این سرویس ثبت نام کرده اند.

 در حال حاضر این سرویس برای کلیه سهامداران آماده استفاده است. اگرچه برای فعال سازی این سرویس باید احراز هویت سهامداران نهایی شده تا داده های هر سهامداری به تلفن همراه شخصی آن فرد ارسال شود.

احراز هویت سهامداران

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه پیش نیاز استفاده از این سرویس بحث احراز هویت است، در خصوص مزایای سامانه اطلاع رسانی پیام کوتاه، اظهار داشت: شفافیت، تسهیل در اطلاع رسانی و جلوگیری از سوء استفاده از دارایی سهامداران که در قوانین مبارزه با پولشویی به آن اشاره شده از جمله مهم ترین مزایای این سرویس است.

مدیرعامل شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات) در پاسخ به این سوال ملت بازار که سهامداران از چه راه هایی می توانند نسبت به احراز هویت برای بهره گیری از این سامانه اقدام کنند؟ گفت: در حال حاضر در خصوص راه های احراز هویت 5 راه در نظر گرفته شده که سه راه آن اکنون فعال است. اولین راه داشتن دسترسی، IPS است که افراد می توانند با مراجعه به سایت IPS نسبت به فعال کردن این سرویس اقدام کنند.

وی افزود: علاوه بر این سهامدارانی که اطلاعات ایشان از جمله شماره همراه آنها در شرکت سپرده گذاری مرکزی ثبت شده است می توانند راه دوم یعنی ارسال عدد یک به شماره پیام کوتاه سمات 10007274 را انجام دهند تا راهنمای کد فعال سازی به شماره آنها ارسال شود.

به گفته دکتر محسنی، همچنین سهامدارانی که شماره تلفن همراه شان نزد شرکت سپرده گذاری مرکزی ثبت نشده باید از روش سوم یعنی  مراجعه به دفاتر پیشخوان مبادرت به فعال سازی این سرویس کنند.

پیگیری دو راه آسان تر

وی با تاکید بر اینکه در تلاش هستیم تا 2 راه آسان تر را نیز برای احراز هویت سهامداران فعال کنیم، خاطرنشان کرد: یک راه از طریق دستگاه های ATM بانک هاست که  به همین منظور با یکی از بانک ها نیز وارد مذاکره شده ایم و قرار است بحث خدمات بورس روی دستگاه ATM این بانک راه اندازی شود. با توجه به اینکه بین بانک ها بحث احراز هویت انجام شده و شماره همراه هم موجود است می توان از این راه بهره گرفت.

محسنی گفت: راه دیگر مذاکره با یکی از اپراتورهای تلفن همراه است که در صورت امکان برای احراز هویت اشخاص و تطبیق کد ملی و شماره ایشان سرویسی را به ما ارایه کنند که در صورت تحقق آن قطعا دریافت این سرویس برای سهامداران تسهیل خواهد شد.

راه اندازی آزمایشی سامانه دانش

این مقام مسئول در خصوص سامانه های در دست اقدام و برنامه های استراتژیک شرکت سپرده گذاری مرکزی اظهار داشت: واقعیت این است که سهامداران به دو دلیل عمده تغییر قیمت سهام و کسب بازدهی و سود تقسیمی وارد بازار سرمایه می شوند اما متاسفانه در ایران به دلیل عدم دسترسی آسان به سود تقسیمی شرکت ها، انگیزه سهامداران را برای ورود به بورس کاهش داده است.

محسنی ادامه داد: به این ترتیب شرکت سپرده گذاری مرکزی قصد دارد، سامانه ای طراحی کند که بتواند وظیفه تقسیم سود سهام شرکت ها را برعهده گیرد و به عبارت دیگر توزیع سود در شرکت سمات متمرکز شود.

بنابراین وجود سامانه ای با سازوکار جدید نیاز بود که این شرکت با استفاده از بسترهای وب سرویس های بانکی و احراز هویت مانند ثبت احوال و ثبت شرکت ها و سامانه های پرداخت این سامانه را در دو ماه گذشته به صورت آزمایشی عملیاتی کرده است.

محسنی گفت: سامانه دانش طی این مدت در زمینه تقسیم سود سهام و ابزارهای نوین مانند اسناد خزانه اسلامی فعالیت خود را آغاز کرده که در این فاصله 76 سررسید اوراق ابزار جدید و بازخرید انجام شده و 3200 میلیارد ریال تقسیم سود در قالب حدود 15 هزار  تراکنش صورت گرفته است.

محسنی در پایان خاطرنشان کرد: سیاست مجموعه سپرده گذاری مرکزی بر این است که دیگر عملیات های شرکتی که در امور سهام شرکت های پذیرفته شده در بورس و فرابورس در حال انجام است به صورت متمرکز توسط این شرکت ارایه شود چراکه این روند کار سهامداران را تسهیل خواهد کرد.