۱۳۹۵/۰۸/۱۲

امضای تفاهم نامه همکاری بین انجمن مالی اسلامی و شرکت مدیریت دارایی مرکزی

تفاهم‌نامه همکاری انجمن مالی اسلامی ایران با شرکت مدیریت دارایی مرکزی بازار سرمایه به امضای صالح آبادی، رئیس انجمن مالی و اسلامی، و کسرائی مدیرعامل شرکت مدیریت دارایی مرکزی بازار سرمایه رسید.

تفاهم نامه توسعه و تحکیم همکاری های علمی، آموزشی و پژوهشی میان انجمن مالی اسلامی ایران و شرکت مدیریت دارایی مرکزی بازار سرمایه به امضا رسید.

به گزارش روابط عمومی سمات، به نقل از شرکت مدیریت دارایی مرکزی بازار سرمایه، این تفاهم نامه به منظور توسعه و تحکیم همکاری‌های علمی، آموزشی و تحقیقاتی و ایجاد ارتباط مؤثر و فعال و نیز استفاده بهینه از امکانات، استعداد و توانائی ها در جهت رفع نیازهای پژوهشی و آموزشی طرفین در حوزه "مالی اسلامی" منعقد شده است.

انجام پژوهش‌های بنیادی، کاربردی، توسعه‌ای و راهبردی در قالب طرح‌های پژوهشی با محوریت اوراق بهادار اسلامی (صکوک) با همکاری مشترک، برگزاری همایش‌ها، سمینارها، نشست‌های علمی و نمایشگاه، برگزاری کارگاه‌ها و دوره‌های تخصصی آموزشی ویژه دانشجویان، پژوهشگران، اعضا و مخاطبین طرفین و فراهم نمودن زمینه های لازم برای چاپ و انتشار مقالات و نشریات حاصل از طرح های تحقیقاتی و نیز آثار تألیفی و ترجمه با مضامین علمی-پژوهشی و علمی-ترویجی در حوزه مالی اسلامی با تاکید بر اوراق بهادار اسلامی (صکوک) از مهم ترین مفاد این تفاهم نامه همکاری است.

همچنین تبادل اطلاعات، اسناد، مدارک، منابع پژوهشی و کتابخانه ای، استفاده از لوگوی طرفین در همایش ها، سمینارها، نشست های علمی و گواهی های مشترک پایان دوره و تبادل لینک پایگاه های مجازی از دیگر مفاد این تفاهم نامه همکاری است.

در ایران وظایف نظارت بر فرآیند انتشار اوراق صکوک بر عهده شرکت "مدیریت دارایی مرکزی" است که این شرکت به منظور به کارگیری نهادهای واسط (SPV) در امر انتشار اوراق بهادار اسلامی، اقدام به تأسیس نهاد واسط (شرکت با مسئولیت محدود) می کند.