۱۳۹۵/۰۷/۱۶

درج نماد شرکت آسان پرداخت پرشین در سامانه پس از معاملات

شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات) از درج نماد شرکت آسان پرداخت پرشین در سامانه پس از معاملات خبر داد.

شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات) از درج نماد شرکت آسان پرداخت پرشین در سامانه پس از معاملات خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سمات، شرکت شرکت اسان پرداخت پرشین نیز بعد از «کارت اعتباری ایران کیش» و «تجارت الکتریک پارسیان» سومین شرکت پرداخت کشور است که در فهرست نرخ‌های بازار دوم بورس اوراق بهادار تهران قرار گرفت و در نوبت عرضه اولیه ۱۰ درصد سهام ایستاد.

بر اساس این گزارش ، این شرکت با سرمایه 750 میلیارد ریال با شراکت بانک کشاورزی و چند شخص حقیقی کارآفرین حوزه فناوری پرداخت، در زمینه ارائه خدمات پرداخت الکترونیک از طریق بسترهای دستگاه کارت‌خوان (POS)، درگاه پرداخت اینترنتی (IPG) و درگاه پرداخت موبایلی (USSD) با پذیرش کلیه کارت‌های بانکی نقدی و اعتباری فعالیت دارد.

طبق تازه ترین آمار اعلام شده از سوی شاپرک که مربوط به تیرماه ۹۵ است، شرکت آسان پرداخت پرشین در بین ۱۲ شرکت پرداخت الکترونیک کشور، ۱۴.۶۳ درصد از کل تعداد تراکنش‌های کشور را به خود اختصاص داده است. آسان پرداخت ازلحاظ سهم بازار در تعداد تراکنش‌ها بعد از شرکت به‌پرداخت ملت با ۲۴.۶۵ درصد و شرکت پرداخت الکترونیک سامان با ۱۶.۰۳ درصد، سومین جایگاه را دارد. همچنین شرکت آسان پرداخت، در حوزه پرداخت موبایلی با ۴۱.۶۳ درصد از کل تعداد تراکنش‌های موبایلی بیشترین سهم بازار در حوزه پرداخت‌های موبایلی را به خود اختصاص داده است. شرکت پرداخت نوین آرین با ۲۸.۶۹ درصد از کل تعداد تراکنش‌های موبایلی در جایگاه دوم از این بازار قرار دارد.
 
در همین رابطه، شرکت سپرده گذاری مرکزی شرکت آسان پرداختپرشین  را با نماد "آپ "در سامانه پس از معاملات درج کرد تا شرایط برای معامله سهام این شرکت  در بازاردوم بورس اوراق بهادار مهیا شود.