۱۳۹۵/۰۷/۱۳

درج نماد اوراق اجاره تامین سرمایه لوتوس پارسیان در سامانه پس از معاملات

شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات) از درج نماد اوراق اجاره تامین سرمایه لوتوس پارسیان در سامانه پس از معاملات خبر داد.

شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات) از درج اوراق اجاره تامین سرمایه لوتوس پارسیان در سامانه پس از معاملات خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سمات، شنبه هفته آینده به مدت سه روز اوراق اجاره تامین سرمایه لوتوس پارسیان با نماد ذلوتوس۹۹” به تعداد ۴۸۰ هزار ورقه در بازار ابزارهای نوین مالی فرابورس ایران پذیره‌نویسی خواهد شد .

بر اساس این گزارش ، ارزش این اوراق ۴۸۰ میلیارد ریال بوده و سررسید آن ۴۸ ماهه است، ضمن آنکه نرخ سود اوراق اجاره لوتوس پارسیان نیز ۱۶ درصد است که سود آن هر سه ماه یکبار پرداخت می‌شود .هدف از انتشار این اوراق، تامین نقدینگی مورد نیار برای خرید نقدی دارایی‌ها توسط نهاد واسط و اجاره به شرط تملیک آن به شرکت تامین سرمایه لوتوس پارسیان برای توسعه فعالیت‌های عمرانی است.

از دیگر موارد با اهمیت باید به با نام بودن و قابلیت معامله این اوراق  در فرابورس ایران اشاره کرد، ضمن آنکه محدودیت خرید نیز برای سرمایه‌گذاران حقیقی و حقوقی وجود ندارد.

ارکان این اوراق شامل ناشر؛ شرکت واسط مالی آبان و بانی؛ شرکت تامین سرمایه لوتوس پارسیان بوده و حسابرس آن موسسه حسابرسی دش و همکاران است. همچنین متعهد پذیره‌نویسی و بازارگردان این اوراق شرکت تامین سرمایه کاردان و ضامن اوراق نیز شرکت سرمایه‌گذاری تدبیر است

در همین رابطه، شرکت سپرده گذاری مرکزی نماد اوراق اجاره تامین سرمایه لوتوس پارسیان با نماد "ذلوتوس 955 "در سامانه پس از معاملات درج کرد تا شرایط برای معامله سهام این شرکت  در بازارابزارهای نوین مالی  مهیا شود.