۱۳۹۴/۰۴/۲۹

مراسم تودیع و معارفه مدیر عامل بورس کالای ایران برگزار شد

مراسم تودیع و معارفه مدیر عامل بورس کالا روز دوشنبه با حضور معاون نظارت بر بورس ها و بازارهای سازمان بورس و اوراق بهادار، جمعی از مدیران عامل ارکان بازار سرمایه و اعضای هیات مدیره این بورس برگزار شد.

مراسم تودیع و معارفه مدیرعامل بورس کالای ایران روز دوشنبه با حضور معاون نظارت بر بورس ها و بازارهای سازمان بورس و اوراق بهادار، جمعی از مدیران عامل ارکان بازار سرمایه ، اعضای هیات مدیره و مدیران این بورس برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سمات و به نقل از بورس کالا، دکتر حسن امیری معاون سازمان بورس در این مراسم با قدردانی از تلاش های دکتر پناهیان در چهار سال گذشته گفت: ایشان در طول فعالیتش توانست جایگاه بورس کالا را در اقتصاد ملی تثبیت کند به طوریکه اقدامات و فعالیت های این بورس به خوبی در اقتصاد کشور به ثمر نشسته است.

معاون سازمان بورس و اوراق بهادار همچنین با تشکر از دکتر سلطانی نژاد برای قبول سمت مدیرعاملی بورس کالای ایران گفت: دکتر سلطانی نژاد از مجموعه بازار سرمایه با عملکردی قابل قبول در مسند مدیرعاملی بورس کالای ایران می نشیند که آرزوی توفیق را برای وی دارم.

دکتر حامد سلطانی نژاد مدیرعامل جدید شرکت بورس کالای ایران نیز با قدردانی ویژه از زحمات دکتر پناهیان در طول چهار سال گذشته گفت: عمده فعالیت ها و تحولات بورس کالا طی مدیریت وی صورت گرفته و به طور حتم از کمک های ایشان برای پیشبرد اهداف و توسعه جایگاه بورس کالا استفاده خواهیم کرد.

مدیرعامل جدید بورس کالا با بیان اینکه این بورس امروز جایگاه مهمی در اقتصاد کشور دارد، اظهار داشت: معتقدم بسیاری از سیاست های کلی نظام، توقعات و قوانین بالادستی را می توان از طریق بورس کالای ایران محقق کرد و شفافیت و مشارکت آحاد مردم در فرآیندهای اقتصادی از این قیبل فعالیت هاست.

وی افزود: هر چه دایره فعالیت های بورس کالا در اقتصاد کشور وسیع تر شود، بازیگران بازار کالا از جمله خریداران و فروشندگان با اطمینان بیشتری به معاملات می پردازند .

مدیرعامل جدید بورس کالای ایران گفت: سرمایه اصلی بورس ها، تجهیزات، ماشین آلات و اموال غیر منقول نیست بلکه نیروی انسانی متخصص و سابقه مناسب است که خوشبختانه بورس کالا امروز هر دو فاکتور مذکور را داراست.

دکتر سلطانی نژاد تصریح کرد: تا به امروز در حوزه بین المللی شدن بورس کالا قدم هایی برداشته شده که با توجه به رفع تحریم ها، می توان نقش پررنگ تری را در این زمینه با حضور بازیگران بین المللی ایفا کرد.

منصور یزدی زاده رییس هیات مدیره بورس کالای ایران نیز در این مراسم ضمن تجلیل از تلاش های دکتر پناهیان در طول چهارسال فعالیت اظهار داشت : حضور دکتر سلطانی نژاد در پست مدیرعاملی بورس کالای ایران را با توجه به سابقه درخشان ایشان در بازار سرمایه کشور به فال نیک می گیریم و هیات مدیره بورس کالا پشتیبان فعالیت های مدیرعامل جدید خواهد بود.

همچنین دکتر حسین پناهیان در مراسم تودیع خود به بیان عملکرد و دستاوردهای چهار سال فعالیت در سمت مدیرعاملی شرکت بورس کالای ایران پرداخت و گفت: مقایسه ارزش معاملات بورس کالا در چهارسال گذشته نسبت به چهار سال ابتدایی فعالیت این شرکت از 359 به 2190 میلیارد ریال رسیده است.

دکتر پناهیان به سرمایه شرکت بورس کالا نیز اشاره کرد و گفت: سرمایه شرکت در چهار سال ابتدایی فعالیت از 10 میلیارد به 12 میلیارد تومان رسیده بود که هم اکنون سرمایه شرکت به 45 میلیارد تومان رسیده و مقدمات افزایش سرمایه به 60 میلیارد تومان نیز فراهم شده است.

وی با آرزوی موفقیت برای دکتر سلطانی نژاد عنوان کرد: امیدوارم روز به روز شاهد شکوفایی و توسعه شرکت بورس کالای ایران در اقتصاد ملی باشیم .