۱۳۹۵/۰۵/۱۸

درج نماد شرکت داروسازی شهید قاضی در سامانه پس از معاملات

شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات) از درج نماد شرکت داروسازی شهید قاضی در سامانه پس از معاملات خبر داد.

شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات) از درج نماد شرکت داروسازی شهید قاضی  در سامانه پس از معاملات خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سمات، شرکت داروسازی شهید قاضی به‌عنوان دویست و یکمین نماد معاملاتی در بازار پایه توافقی  فرابورس درج شده است. این شرکت که درج آن در گروه مواد و محصولات دارویی و زیرگروه تولید داروهای شیمیایی و گیاهی صورت گرفته است، در سال 1363 تاسیس شده و از خرداد ماه 1370 با هدف تولید انواع محلول‌های تزریقی، شستشو و آمپول آب مقطر تزریقی مانند انسانی و دامی کار تولیدی خود را آغاز کرده است.

بر اساس این گزارش شرکت داروسازی شهید قاضی با تولید 56 محصول انسانی و 21 محصول دامی، با ظرفیت 36 میلیون بطری انواع محلول‌های تزریقی و 150 میلیون عدد انواع آب مقطر و آمپول دارویی مشغول به فعالیت است و سرمایه‌ای بالغ بر 135 میلیارد ریال دارد. صندوق بازنشستگی کشوری با در اختیار داشتن 23 درصد از سهام "دقاضی" وسرمایه‌گذاری دارویی تامین  با 21 درصد، سرمایه‌گذاری غدیر با 20 درصد، لابراتوارهای رازک 13.5 درصد، شهرداری تبریز با 13 درصد و داروسازی جابر ابن حیان نیز با 7 درصد، عمده سهامداران این شرکت هستند.

این شرکت برنامه افزایش سرمایه از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی از مبلغ 135 میلیارد ریال به مبلغ 225 میلیارد ریال به منظور توسعه و راه اندازی خطوط جدید و به روز کردن تکنولوژی تولید در دستور کار دارد.

در همین رابطه، شرکت سپرده گذاری مرکزی شرکت داروسازی شهید قاضی را با نماد "ذدقاضی "در سامانه پس از معاملات درج کرد تا شرایط برای معامله سهام این شرکت  در بازار پایه توافقی فرابورس مهیا شود.