۱۳۹۵/۰۵/۱۳

فعالان اقتصادی اروپا درسمات/ محسنی: فرصت طلایی پیشروی سرمایه گذاران خارجی است

مدیرعامل شرکت سپرده گذاری مرکزی در دیدار جمعی از فعالان اقتصادی و صنعتی اروپا گفت : فرصت طلایی پیشروی سرمایه گذاران خارجی برای ورود به بازار سرمایه ایران به وجود آمده است.

مدیرعامل شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات) در دیدار جمعی از فعالان اقتصادی و صنعتی اروپا گفت: فرصت طلایی پیشروی سرمایه گذاران خارجی برای ورود به بازار سرمایه ایران به وجود آمده است.

به گزارش روابط عمومی سمات، دکتر محمدرضا محسنی در دیدار برخی از فعالان اقتصادی، صنعتی و دانشگاهی اروپا که برای حضور در کنفرانس بین المللی "چهارمین انقلاب صنعتی" در تهران بسر می برند، افزود : بازار سرمایه ایران به عنوان یکی از بازارهای نوظهور، پتانسیل های فوق العاده ای برای رشد دارد.

وی به نقش شرکت سپرده گذاری مرکزی در توسعه و بهبود زیر ساخت های بازار سرمایه ایران اشاره کرد و گفت: بازار سرمایه ایران در سال های اخیر پیشرفت های خوبی از نظر قوانین و مقررات و زیر ساخت های فنی و الکترونیکی داشته است و هم اکنون در حال پیاده سازی استانداردهای بین المللی است.

دکتر محسنی به گشایش هایی که بعد از اجرای برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) درایران به وجود آمده است، اشاره کرد و افزود: هم اکنون بهترین زمان برای حضور سرمایه گذاران خارجی در بازارهای مختلف به ویژه بازار سرمایه ایران است.

مدیرعامل شرکت سپرده گذاری مرکزی با بیان اینکه دولت ایران برنامه های مدونی را برای تقویت بخش واقعی اقتصاد طراحی کرده است،  اظهار داشت: ایجاد فرصت های سرمایه گذاری برای سرمایه گذاران داخلی و خارجی از مهم ترین موارد در اجرای این برنامه هاست و بازار سرمایه می تواند نقش بسزایی را در این زمینه ایفا کند.

وی اظهار امیدواری کرد بازار سرمایه ایران با تعامل سازنده با سایر کشورها بتواند همکاری های خود را در بخش های مختلف توسعه دهد.

در این مراسم که در شرکت سپرده گذاری مرکزی برگزار شد، فعالان اقتصادی و صنعتی از کشورهای آلمان، ایتالیا و پرتغال حضور داشتند و با فرایندهای عملیاتی، ظرفیت های سرمایه گذاری و نحوه ورود به بازار سرمایه ایران آشنا شدند.

کنفرانس بین المللی چهارمین انقلاب صنعتی به منظور آشنایی با الگوی کسب و کار نوین و تبیین مفهوم Industry4.0 در روزهای 13 و 14 مردادماه جاری در محل سالن کنفرانس نمایشگاه بین المللی تهران برگزار می شود.