۱۳۹۵/۰۴/۲۳

تجلیل از پیشکسوتان بازار سرمایه با حضور رییس سازمان بورس

در این مراسم از فعالیت های بی شائبه علیرضا حاج نوروزی قائم مقام مدیرعامل شرکت سپرده گذاری مرکزی در سالهای اخیر تجلیل شد.

امروز در حاشیه نهمین نمایشگاه بورس، بانک و بیمه مراسم تجلیل از پیشکسوتان بازار سرمایه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سمات به نقل از  پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، این مراسم با حضور دکتر محمد فطانت، رییس سازمان بورس و اوراق بهادار،مقامات ارشد بورسی و جمعی از پیشکسوتان این بازار برگزار شد و شرکت کنندگان به تشریح شرایط بورس از سال های پیش تاکنون پرداختند.

در ابتدای این نشست دکتر فطانت، رییس سازمان بورس و اوراق بهادار با اشاره به روحیه جوانگرایی در بازار سرمایه  گفت: بازار سرمایه ایران میدان حضور جوانان است.

وی در ادامه بیان کرد: با وجود جوانگرایی در این سازمان حضور پیشکسوتان همواره پررنگ بوده و استفاده از تجارب این افراد به عنوان راهگشای مسیر بورس بسیار مفید بوده است.

دکتر فطانت در ادامه با اشاره به رشد نظام اقتصادی با اهرم نظام مالی بیان کرد: اگر بازار مالی به درستی هدایت شود می تواند موجب توسعه تمام بخش های اقتصادی شود.

وی افزود: این هم اندیشی پیام های بسیاری دارد که از آن جمله می توان گفت هیچ فردی از این بازار بازنشسته نمی شود. تجربه نشان داده هر فردی که از این بازار خارج شده به صورت های مختلف اعم از مشاوره و قلم زدن همچنان به حضور خود در این عرصه ادامه می دهد.

فطانت در پایان بیان کرد: اگر این بازار از تمام بازارهای منطقه قدمت بیشتری دارد مدیون حضور پیشکسوتان است که سنگ بنای این بازار را گذاشته اند.

در ادامه این نشست فرصتی در اختیار پیشکسوتان بازار سرمایه قرار داده شد تا به بیان یاد و خاطره و پیشنهادات خود بپردازند.

این صاحب نظران ضمن اشاره به تاریخچه شکل گیری بورس در ایران و پیشینه بازار سرمایه و تکامل این بازار به مواردی همچون ارتباط بازار سرمایه با

نظام بانکی، مشکلات بازار سرمایه در پی سالهای گذشته و نحوه مکانیزه کردن معاملات بورس پرداختند.

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار در انتهای چهارمین همایش بیشکسوتان بازار سرمایه، گفته های بیان شده از سوی بزرگان بازار سرمایه را به کوه یخی تشبیه کرد که بخش عمده از آن ناگفته مانده است اما همین اندک سخنان که در غالب خاطره عنوان شد را مغتنم شمرد.

دکتر فطانت در انتهای سخنرانی اظهار امیداوری کرد: پنجاهمین سالگرد تاسیس بورس در سال آینده با حضور این پیشکسوتان برگزار شود.