۱۳۹۵/۰۴/۲۳

دکتر فطانت: سمات؛ ویترین ارتباط سهامداران با بازار سرمایه است

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت : شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات)، ویترین ارتباط سهامداران با بازار سرمایه است و باید خدمات خود را به آنها افزایش دهد.

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت : شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات)، ویترین ارتباط سهامداران با بازار سرمایه است و باید خدمات خود را به آنها افزایش دهد.

به گزارش روابط عمومی سمات، دکتر محمد فطانت در مراسم رونمایی از دو محصول شرکت سپرده گذاری افزود : راه اندازی درگاه الکترونیکی سهامداران، گام نخست در افزایش ارائه خدمات به سهامداران است و باید خدمات الکترونیک بازار سرمایه به مشتریان همچنان ارتقا یابد.

وی با بیان اینکه انتظار سهامداران درسال های اخیر افزایش چشمگیری یافته است، گفت : هر چقدر خدمات در بستر پس از معاملات افزایش یابد، رضایت مندی سهامداران از بازار سرمایه نیز بیشتر خواهد شد.

رییس سازمان بورس یکی از دغدغه های سهامداران بازار سرمایه را دریافت سود از شرکت ها اعلام کرد و گفت: امیدوارم با همکاری ناشران بتوان این نقصیه را از طریق شرکت سپرده گذاری برطرف کرد.

دکتر فطانت به حضور سرمایه گذاران خارجی در بازار سرمایه ایران اشاره کرد و اظهار داشت : به طور حتم این گروه از سرمایه گذاران حضور فیزیکی در بازار سرمایه نخواهند داشت و باید بسترهای الکترونیکی مناسب برای پرداخت سود، ارائه گزارش های گردش خرید و فروش و ... آنها فراهم شود.

گفتنی است، در حاشیه نهمین نمایشگاه بین المللی بورس، بانک و بیمه از دو محصول جدید شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات) با حضور رییس سازمان بورس و اوراق بهادار رونمایی شد.

در این مراسم که دکتر محمدرضا محسنی مدیرعامل شرکت سپرده گذاری، برخی از اعضای هیات مدیره سازمان بورس و نمایندگان رسانه ها حضور داشتند، درگاه الکترونیکی سهامداران (دارا) و کتاب جستارهایی از پیش و پس از معاملات رونمایی شدند.

اطلاع‌رسانی مناسب، ارائه گزارش از تغییر وضعیت دارایی سهامداران، به اشتراک گذاشتن سرویس‌های سمات در این سامانه و احراز هویت از مهم ترین مزیت های سامانه جدید بازار سرمایه است.

همچنین در این مراسم کتاب  تخصصی «جستارهایی از پیش تا پس از معاملات به عنوان جامع‌ترین کتاب تخصصی در این حوزه رونمایی شد تا علاقه مندان بتوانند اطلاعات بیشتری در این زمینه کسب کنند.

نهمین نمایشگاه بین المللی بورس، بانک و بیمه از روز یکشنبه با حضور بیش از 200 شرکت در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران آغاز شده است.

شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادر نیز در سالن 35 این نمایشگاه با برگزاری دوره های آموزشی مختلف، مشارکت فعالی دارد.