۱۳۹۴/۰۴/۲۲

درج نماد یک شرکت ۲۳۰۰ میلیارد ریالی در سامانه پس از معاملات

مدیریت امور ناشران شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات) اعلام کرد : نماد شرکت انرژی امید تابان هور با سرمایه ۲۳۰۰ میلیارد ریال در سامانه جدید پس از معاملات درج شد.

مدیریت امور ناشران شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات) اعلام کرد : نماد شرکت انرژی امید تابان هور با سرمایه 2300 میلیارد ریال در سامانه جدید پس از معاملات درج شد.

به گزارش روابط عمومی سمات، قرار است 10 درصد سهام این شرکت در آینده ای نزدیک در بازار اول معاملات فرابورس ایران عرضه شود.

در همین رابطه، شرکت سپرده گذاری مرکزی نام انرژی امید تابان هور را با نماد "وهور" در سامانه پس از معاملات درج کرد تا شرایط برای عرضه اولیه سهام این شرکت در بازار سرمایه مهیا شود.

بر اساس این گزارش، سهامدار اصلی و 99 درصدی این شرکت، سرمایه گذاری امید بوده و تعهد عرضه 10 درصدی سهام را برعهده خواهد داشت.

موضوع فعالیت شرکت مدیریت انرژی امید تابان هور که از آبان 90 تاسیس شده است، مدیریت، سرمایه گذاری و مشارکت در تمام طرح های صعنتی برق و انرژی، ترانزیت، انجام معاملات و مطالعات فنی، اقتصادی و مالی در زمینه برق و انرژی است.

این شرکت با مالکیت نیروگاه های سیکل ترکیبی ارومیه ، سمنان و گیلان، یک درصد از سهم نیروگاه های کشور را دارد و قرار است با سرمایه گذاری در نیروگاه های ارومیه ، سیرجان و هریس به سهم 1.5 درصدی برسد.