۱۳۹۵/۰۲/۲۶

دکتر محسنی: صندوق سرمایه گذاری اسلامی در نیمه دوم سال ۹۵ عملیاتی می‌شود

مدیر عامل شرکت سپرده گذاری مرکزی گفت: درحال حاضر سهامداران ۳۶ کشور در بازار سرمایه ایران فعالیت می کنند که نکته حائز اهمیت این است که بعد از اجرای برجام حضور سرمایه گذاران اروپایی افزایش یافته است.

به گزارش روابط عمومی سمات و به نقل از ایلنا، دکتر محمدرضا محسنی در پاسخ به این پرسش که تعداد کل سهامداران در پایان فروردین ماه امسال به چه رقمی رسید؟ اظهار داشت: تا پایان فروردین ماه تعداد کل سهامداران بالغ بر ۸ میلیون و ۸۶۳ هزار نفر بود که از این تعداد ۴ میلیون و ۵۲۰ هزار نفر مردو  ۲ میلیون و ۸۸ هزار نفر نیز زن بوده‌اند.

وی در خصوص تعداد سهامداران خارجی نیز افزود: تعداد کد سهامداران خارجی نیز ۵۹۰ کد و ارزش کل معاملات آن‌ها در سال گذشته ۲۰۲۲ میلیارد ریال بود.

محسنی تصریح کرد: در حال حاضر سهامداران 34 کشور در بازار سرمایه ایران فعالیت می‌کنند که نکته حائز اهمیت این است که بعد از اجرای برجام حضور و ارزش معاملات سرمایه گذاران اروپایی افزایش چشمگیری یافته است.

وی ادامه داد: هم اکنون سرمایه گذارانی از کشورهای خاورمیانه، آمریکا، کانادا، انگلیس، روسیه، آلمان، سوییس، هلند، ترکیه، ایتالیا، نروژ، یونان، قبرس، لوکزامبورگ، چین، ژاپن، مالزی و... حضور دارند.

مدیرعامل شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه خاطر نشان کرد: شرکت سپرده گذاری مرکزی در حال طراحی صندوق سرمایه گذاری مشترک اسلامی است تا این طرح نیمه دوم امسال در حاشیه اجلاس سران کشورهای اسلامی مطرح و عملیاتی شود.