۱۳۹۷/۰۶/۰۶

عرضه اسناد خزانه اسلامی متعلق به سازمان تامین اجتماعی در فرابورس

سازمان تامین اجتماعی در نظر دارد ۷ سری اسناد خزانه اسلامی را از طریق بازار ابزارهای نوین مالی فرابورس ایران به صورت عمده عرضه کند.

سازمان تامین اجتماعی  7 سری اسناد خزانه اسلامی را در نمادهای معاملاتی «اخزا۶۰۴۴»، «اخزا۶۰۵۴»، «اخزا۶۱۲۴»، «اخزا۶۱۳۴»، «اخزا۶۱۴۴»، «اخزا۶۱۵۴» و «اخزا۶۲۲۴» از طریق بازار ابزارهای نوین مالی فرابورس ایران به صورت عمده عرضه می کند.

به گزارش روابط عمومی سمات ،به نقل از فرابورس ایران، بخشی از این اسناد خزانه اسلامی پیش از این به منظور تسویه بدهی‌های دولت به سازمان تامین اجتماعی تعلق گرفته بود که این سازمان تصمیم گرفته است فردا چهارشنبه 7 شهریورماه آن‌ها را از طریق عرضه عمده به فروش برساند.

کل اسناد خزانه‌ای که فردا عرضه می‌شود به تعداد 5 میلیون و 136 هزار و 827 و قیمت اسمی هر ورقه نیز صد هزار تومان است.

تاریخ سررسید نمادهای معاملاتی «اخزا604» و «اخزا605» به ترتیب 20 آبان‌ماه 98 و 26 آذرماه 97 است. «اخزا612» نیز در بهمن‌ماه سال 98 و «اخزا613» و «اخزا614» هر دو در دی‌ماه 98 سررسید خواهند شد. از سوی دیگر سررسید «اخزا615» در آبان ماه 98 و «اخزا622» نیز در مردادماه همین سال خواهد بود.

بدین ترتیب به جز اسناد خزانه اسلامی درنماد اخزا 605 که تا کمتر از چهار ماه دیگر سررسید و مبلغ اسمی آن به حساب دارندگان واریز می‌شود، مابقی این اوراق در سال 98 سررسید خواهند شد.

همان‌گونه که اشاره شد فروشنده این اوراق سازمان تامین اجتماعی و ناشر آن وزارت امور اقتصادی و دارایی به نمایندگی از دولت است. عامل پرداخت در روز سررسید نیز شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه خواهد بود.