۱۳۹۷/۰۴/۰۳

افزایش سرمایه ۲۰۰ درصدی سمات در هیات مدیره تصویب شد

عضو هیات مدیره شرکت سپرده گذاری مرکزی گفت: مجمع افزایش سرمایه سمات به احتمال فراوان به صورت الکترونیکی برگزار خواهد شد.

عضو هیات مدیره و قائم مقام مدیرعامل شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه، از تصویب افزایش سرمایه 200 درصدی این شرکت در هیات مدیره خبر داد .

به گزارش روابط عمومی سمات به نقل از سنا، سعید رضوانی فرد با اشاره به برگزاری جلسه هیات مدیره سمات در روز گذشته گفت: این افزایش سرمایه از محل سود انباشته و سایر اندوخته ها بوده است.

به گفته رضوانی فرد، هیات مدیره سمات به منظور رعایت کفایت سرمایه مصوب هیات مدیره سازمان بورس، اقدام به افزایش سرمایه 200 درصدی کرده است.

قائم مقام مدیرعامل شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه افزود: بر این اساس سرمایه شرکت از 50 به 150 میلیارد تومان افزایش خواهد یافت .

وی با بیان اینکه شرکت سمات باید هرچه سریع تر گزارش توجیهی خود را آماده و به تایید حسابرس و بازرس قانونی برساند ، اظهار داشت: بعد از آن نیز باید سازمان بورس و اوراق بهادار با این موضوع موافقت و سپس در مجمع عمومی به طور فوق العاده به تصویب برسد.

رضوانی فرد در پایان خاطرنشان کرد: شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه، در حال فراهم کردن زیر ساخت های برگزاری مجامع الکترونیکی است که قرار است امسال به صورت پایلوت چند شرکت مجامع خود را به صورت الکترونیکی برگزار کنند و تلاش خواهد شد مجمع افزایش سرمایه سمات نیز به صورت الکترونیکی برگزار شود.