۱۳۹۵/۰۱/۱۷

از سوی مدیر عامل شرکت سپرده گذاری؛ ۵ اولویت مهم سمات در سال ۹۵ تشریح شد

مدیر عامل شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات)، ۵ اولویت مهم این شرکت را در سال ۹۵ تشریح کرد.

مدیر عامل شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات)، 5 اولویت مهم این شرکت را در سال 95 تشریح کرد.

به گزارش روابط عمومی سمات، دکتر محمدرضا محسنی در جمع کارکنان شرکت سپرده گذاری مرکزی با اشاره به بیانات نوروزی مقام معظم رهبری گفت: نگاه ویژه به مباحث اقتصادی (تولید داخلی، ایجاد اشتغال و رفع بیکاری، تحرک و رونق اقتصادی و مقابله با رکورد) مهم ترین اولویت کشور در سال 95 است که باید با استفاده از توانمندی های داخلی بتوان به رشد و بالندگی دست یافت.

وی اظهار داشت : بازار سرمایه می تواند در تحقق شعار امسال "اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل" نقش پر رنگ و بسزایی ایفا کند که امیدوارم راهکارهای عملیاتی لازم در این زمینه اتخاذ شود.

دکتر محسنی یکی از مهم ترین برنامه های سمات در سال 95 را بستر سازی برای بین المللی شدن بازار سرمایه ایران هم راستا با اقدامات سازمان بورس و اوراق بهادار اعلام کرد، گفت : دراین رابطه، اقداماتی برای اصلاح برخی قوانین و مقررات در زمینه تسهیل فرآیند دریافت کد معاملاتی،  استفاده از ظرفیت های نهاد متولی حساب (Custodian) و ارائه مدل های ارتباطی با نهادهای سپرده گذاری در بازارهای سرمایه جهان به عنوان درگاه ورود سرمایه گذاران انجام خواهد شد.

مدیرعامل سمات انتقال فرآیندهای تسویه و پایاپای بورس کالا به شرکت سپرده گذاری مرکزی را یکی دیگر از برنامه های مهم این شرکت در سال جاری ذکر کرد و افزود : تجمیع فرآیندهای تسویه و پایاپای بورس ها در سمات برای ایجاد صرفه به مقیاس کارگزاران بسیار حائز اهمیت است.

وی سومین اولویت شرکت سپرده گذاری مرکزی در سال 95 را افزایش ارائه خدمات الکترونیکی به ذینفعان بازار سرمایه عنوان کرد و اظهار داشت : با ارتقا و بهبود فرآیندهای کاری می توان ارائه خدمات به ناشران، کارگزاران و سرمایه گذاران را افزایش داد.

دکتر محسنی تصریح کرد : خدمات الکترونیکی شرکت سپرده گذاری مرکزی به گونه ای توسعه خواهد یافت که  ذینفعان بازار سرمایه، حداقل مراجعه را به این شرکت داشته باشند.

مدیرعامل شرکت سپرده گذاری افزود : دفاتر پیشخوان دولت و نمایندگی های شرکت های کارگزاری در سراسر کشور در سال 95 فعال تر خواهند شد تا ارائه خدمات به سهامداران افزایش یابد.

وی تدوین دستورالعمل های مورد نیاز سپرده گذاری مرکزی با همکاری سازمان بورس و اوراق بهادار برای تسهیل عملیات این شرکت مانند توقیف، توثیق و احزار هویت را چهارمین اولویت سمات در سال 95 اعلام کرد تا همگام با پیشرفت های بازار سرمایه و
نیازمندی های جدید آن، بتوان زیر ساخت های مقرراتی لازم را فراهم کرد.

دکتر محسنی ارتقای کیفیت زندگی کاری کارمندان با افزایش بهره وری، قانون گرایی، بالا بردن کارایی، ایجاد فرصت برای رشد و یادگیری بیشتر را یکی دیگر از برنامه های مهم سمات در سال 95 اعلام و اظهار امیدواری کرد شرکت سپرده گذاری مرکزی بتواند امسال به خوبی وظایف و مسئولیت های خطیر خود را در بازار سرمایه انجام دهد.