۱۳۹۷/۰۱/۰۵

مدیرعامل سمات: فاینکس برای بازارهای مالی خلق ارزش می کند

مدیر عامل شرکت سپرده گذاری مرکزی گفت: در یازدهمین نمایشگاه بین المللی بورس، بانک و بیمه، تکنولوژی ها و یافته های جدید در حوزه های مختلف بازارهای مالی برای مخاطبان عرضه می شود.

مدیر عامل شرکت سپرده گذاری مرکزی گفت بازارهای مالی و به ویژه بازار سرمایه، پویا و درحال تکامل هستند و دستاوردهای قابل توجهی برای اقتصاد به همراه دارند اما بدون فرهنگ سازی و ابزار های آموزشی شناخت آحاد جامعه از این حوزه ها تکمیل نمی شود.

به گزارش روابط عمومی سمات به نقل از سنا، حسین فهیمی افزود: بازار های مالی ما در خدمت اقتصاد کشور هستند و از این رو بسیار مهم است برای توسعه آنها از آخرین دستاوردها ، یافته ها، دانش و تکنولوژی بهره برداری شود و نمایشگاه های تخصصی این فرصت را فراهم می کند.

مدیرعامل سمات با بیان اینکه نهادهای اجرایی بازارهای مالی کشور ما، همواره تلاش کرده اند در مسیر توسعه اقتصادی حرکت کنند، اظهار داشت: این نهادها همواره در تلاش هستند تا با استفاده از دانش، مشکلات احتمالی را برطرف و از یافته های جدید برای ایجاد جریان صحیح نقدینگی در شریان های اقتصادی کشور استفاده کنند.

وی ادامه داد: با توجه به این رویکرد اقدامات گسترده ای در سطوح ملی و بین المللی انجام می شود که یکی از مهمترین آنها برگزاری نمایشگاه های تخصصی مانند فاینکس است.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه فاینکس برای بازار های مالی خلق ارزش می کند، اظهار داشت: نمایشگاه های تخصصی مانند فاینکس برای مبادله آخرین اطلاعات، دانش و تجربیات بین بازیگران و فعالان بازار های مالی در سطوح مختلف یک فرصت مهم محسوب می شود.

فهیمی با اشاره به اینکه در این نمایشگاه تکنولوژی ها و یافته های جدید عرضه می شود، گفت: ریسک های جدیدی که ممکن است به بازار تحمیل شود در چنین نمایشگاهی بررسی و مورد بحث و تبادل نظر قرار می گیرد.

وی یکی از اصول اصلی توسعه بازارهای مالی را موضوع گسترش ارتباطات و تعامل بین فعالان بازارهای پول و سرمایه دانست و افزود: ارتباط نیازمند تکنولوژی و دانش برتر است. این نمایشگاه ها فرصتی برای برقراری ارتباط بین فعالان و بازارها است.

به گفته مدیر عامل سمات معمولا در حاشیه این نمایشگاه ها مذاکراتی می شود که محصول آن ارتباط بیشتر بین بازارهای مالی و فعالان بازار است.

مدیرعامل شرکت سپرده گذاری مرکزی درباره برنامه های این نهاد در یازدهمین فایکنس بازار سرمایه نیز گفت: شرکت سپرده گذاری مرکزی تلاش می کند تا آخرین یافته ها، دستاوردها و تجربیات را در این نمایشگاه عرضه کند. همچنین سرویس ها و خدمات جدیدی که ضرورت بازار است در این نمایشگاه معرفی خواهد شد.

وی ادامه داد: علاوه بر موارد فوق، شرکت سپرده گذاری مرکزی در فاینکس یازدهم این آمادگی را دارد که انتظارات فعالان بازار سرمایه را به شکل مستقیم دریافت و مشکلات احتمالی را برطرف کند. 

یازدهمین نمایشگاه بین المللی بورس، بانک و بیمه در روزهای 27 تا 30 فروردین ماه جاری در محل دائمی نمایشگاه بین المللی تهران برگزار می شود.