۱۳۹۵/۰۱/۰۹

خانه دار شدن ۲۵۰ هزار نفر از طریق بازار سرمایه در سال ۹۴

مدیرعامل شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات) گفت : ۲۵۰ هزار نفر در سال ۹۴ از طریق بازار سرمایه صاحب خانه شدند.

مدیرعامل شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات) گفت : 250 هزار نفر در سال 94 از طریق بازار سرمایه صاحب خانه شدند.

به گزارش روابط عمومی سمات و به نقل از خبرگزاری صدا وسیما، دکتر محمدرضا محسنی اظهار داشت : معاملات حق تقدم تسهیلات مسکن از سال 89 در شرکت فرابورس ایران آغاز شده است و تا پایان سال گذشته یک میلیون و 90 هزار نفر با استفاده از اوراق حق تقدم تسهیلات مسکن، وارد فرایند دریافت تسهیلات از بانک مسکن شدند.

وی درخصوص روند معاملات در سال 94 افزود : امیدها برای بهبود اقتصاد ایران بعد از اجرای برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) و رفع تحریم ها افزایش یافته است به طوریکه در دو ماه پایانی سال، گذشته شاهد رونق دوباره بازار سرمایه بودیم.

دکتر محسنی به تکاپوی سرمایه گذاران خارجی برای ورود به بازار سرمایه ایران اشاره کرد و گفت : آمارها نشان می دهد که فعالیت سرمایه گذاران خارجی در طول دو ماه پایانی سال 94 افزایش چشمگیری داشت به گونه ای که ارزش معاملات آنها در پایان آذرماه امسال رقم 42 میلیارد ریال بود اما بعد از اجرای برجام این رقم با رشدی 12 برابری به 511 میلیارد ریال رسید.

مدیرعامل شرکت سپرده گذاری مرکزی با بیان اینکه سرمایه گذاران 35 کشور در بازار سرمایه ایران فعال هستند، اظهار داشت : این شرکت 567 کد سهامدار خارجی را تا پایان سال 94 صادر کرده است که در این فهرست نام 33 سرمایه گذار ایرانی مقیم خارج از کشور نیز دیده می شود.

وی در خصوص چشم انداز بازار سرمایه در سال 95 گفت : امیدوارم با حمایت دولت و فعالیت های گسترده ارکان مختلف بازار سرمایه به ویژه سازمان بورس و اوراق بهادار، این بازار بتواند به جایگاه واقعی خود در اقتصاد ملی نزدیک تر شود.