۱۳۹۴/۱۰/۳۰

شیخ الملوکی رییس هیات مدیره سمات شد / معرفی اعضای جدید هیات مدیره

درجلسه اخیر هیات مدیره شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات)، محمدرضا شیخ الملوکی به عنوان رییس هیات مدیره این شرکت انتخاب شد.

درجلسه اخیر هیات مدیره شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات)، محمدرضا شیخ الملوکی به عنوان رییس هیات مدیره این شرکت انتخاب شد.

به گزارش روابط عمومی سمات، در این جلسه که در محل شرکت سپرده گذاری مرکزی برگزار شد، شیخ الملوکی و باقری خیر آبادی به ترتیب به عنوان رییس و نایب رییس هیات مدیره این شرکت برگزیده شدند.

محمدرضا شیخ الملوکی به نمایندگی از سازمان بورس و اوراق بهادار، وحید باقری خیرآبادی به نمایندگی از بورس کالای ایران، محمد حسن ابراهیمی سرو علیا به نمایندگی از بانک ملی ایران، علی رضا حاجی نوروزی به نمایندگی از مدیریت فناوری بورس ایران و دکتر محمدرضا محسنی (مدیر عامل) به نمایندگی از شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس، اعضای هیات مدیره شرکت سپرده گذاری تشکیل می دهندد.

شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات) با شعار "تضمين امنيت و کارآمدي بازار اوراق بهادار ايران" روز پنجم دی ماه سال 1384 به ثبت رسيد تا نهاد جدیدی در بازار سرمایه ایران متولد شود.

این شرکت از طریق توسعه و بهينه سازي ساز و کار تسويه معاملات اوراق بهادار با تمرکز بر افزايش کارايي، کاهش ريسک و کاهش هزينه هاي پاياپاي و تسويه وجوه معاملات فعالیت خود را آغاز کرد و به عنوان یکی از ارکان مهم بازار سرمایه مسئول ثبت، نگهداری، انتقال، مالکیت اوراق بهادار و صدور کد سهامداری بوده و تمام اوراق بهادار قابل معامله در بورس‌ها و داد و ستد سهام شرکت‌های سهامی عام خارج از بورس و نیز تسویه وجوه، دریافت‌ها و پرداخت‌های کارگزاران را انجام می دهد.